Oto logo strony. Piękne ono jest

Bierzemy udział w Akcji Żonkile

Ocena 0/5

Jak co roku włączamy się w kolejną edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
19 kwietnia, aby upamiętnić bohaterów z getta będziemy przypinać papierowe żonkile na znak, że #ŁączyNasPamięć.
 Dlaczego żonkile? 
Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.
Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami.
#Łączynaspamięć
#AkcjaŻonkile
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

 


żonkile  

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności