Oto logo strony. Piękne ono jest

Noc Świętojańska

Ocena 0/5

Wili wianki i wrzucili je do falującej wody…
a konkretnie do Jeziora Gardno, bo tam właśnie, w Gardnie Wielkiej odbyła się NOC Świętojańska – impreza nawiązująca do ludowych sobótek, która jest hołdem oddawanym naturze, tradycjom i magii.    Jak Noc Świętojańska to nie mogło zabraknąć samodzielnie plecionych wianków oraz poszukiwania legendarnego kwiatu paproci. Według legend kwiat zakwitał tylko w tę jedną wyjątkową noc, a znaleźć go mógł człowiek sprawiedliwy, który nigdy nikomu nie wyrządził krzywdy. Znaleziony kwiat miał tej osobie przynieść szczęście i bogactwo. Następnie odbyło się wręczenie nagród za wykonanie najpiękniejszego wianka świętojańskiego. Zgłoszono 9 wianków. Pierwsze miejsce jednogłośnie zajął wianek wykonany przez Panią Wiesławę Warząchowską, drugie miejsce Joanna Szmajda, a trzecie Beata Jurałowicz. Wszystkie Panie wykonujące wianek zostały nagrodzone.  
Czas upłynął przy zabawach, tańcach   i wspólnym śpiewaniu piosenek przy akompaniamencie gitary i akordeonu 

Galeria zdjęć

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 14 15 17 18 19
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności